• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Gülenay Pınarbaşı'nın Web Sitesi

Site Menüsü
takipet

bahsedenler

Anasayfa

Annelere adanmış en anlamlı günün arefesinde Türkiye’de anne olmak üzerine yapılan değerlendirmeler de programa damgasını vurdu.
İkinci baskının sürprizi İzmir ve efsanesi
Zaman Gazetesi'nden Sevinç Özarslan, Haftanın Kitabı sayfasında Anadolu'ya Adını Veren Kadınlar kitabını değerlendirdi.
Araştırmacı yazar Gülenay Pınarbaşı, 8 mart Kadınlar Günü vesilesiyle Sinop kadınlarıyla buluşacak
Yenişafak Gazetesinin deneyimli editörü Anadolu'ya Adını Veren Kadınlar Kitabının Haberini yazdı
Araştırmacı-Yazar Gülenay Pınarbaşı hayatın içinden programına konuk oldu."Anadolu'ya adını veren kadınlar" kitabını tanıttı. Adını kadınlardan alan şehirler, beldeler, köyler, sokaklar...
Halk edebiyatı uzmanı, araştırmacı-yazar Gülenay Pınarbaşı tarafından hazırlanan Anadolu'nun Ermiş Kadınları, kültür dünyamıza önemli bir katkı sunmuştu, şimdi yazar Anadolu’ya Adını Veren Kadınlar isimli yeni çalışması ile kadınların yer adları üzerindeki izini sürüyor. Araştırma ile coğrafi sistemle, toprağın, kültürün ve nihai kadınların değişimine ışık tutuyor. Rize’den, Mardin’e, Efteni’den Anadolu’ya yer adlarının içindeki kadınların sırlı öykülerini anlatıyor. Okur Kitaplığı’ndan yayınlanan kitabın arka kapak yazısı bu heyecanlı serüveni özetliyor:
Yazar Gülenay Pınarbaşı, Marmara Üniversitesi Atatürk Eğitim Fakültesi öğrencileri ile buluştu, ilk kitabı Anadolu'nun Ermiş Kadınları ve Anadolu'ya Ad Veren çalışmaları üzerinden gerçekleştirilen söyleşi çok güzel geçti. Kitaplarını imzalayan Gülenay Pınarbaşı, seneye öğretmen olacak öğrencilere sosyal medyayı etkin kullanmalarını tavsiye etti.
Yazar Gülenay Pınarbaşı A- TV haberde Kadraj Programına Konuk Oldu
KADINLARIN, ANNELİK, EŞ VE GELİN ROLÜ İLE BAĞLANTILI SIKINTILARIN OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKEN GÜLENAY PINARBAŞI İLE OKUR KİTAPLIĞINDAN YENİ ÇIKAN ANADOLU’YA ADINI VEREN KADINLAR’I KONUŞTUK.
Programın bu haftaki konuğu ise yazar Gülenay Pınarbaşı. 24 ekim perşembe günü Mehmet Bayram Kuran Kursu'ndaki eğitim seminerine katılım ücretsiz...
Erkekler etrafında şekillenen bir kadın tipi var!
 4 
tweet