• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Gülenay Pınarbaşı'nın Web Sitesi

Site Menüsü
takipet

bahsedenler

Anasayfa

Gülenay Pınarbaşı-Ayşe Bostancı Edebiyattan Hayata kadın meselesini değerlendiriyor
Romanlardaki Türkiye" , her pazar 17:20'de TRT HABER Ekranlarında...
Uzun süren ve Türkiye genelinde seyahatler yapmasını gerektiren tez çalışmasının sonunda tezinin bir bölümünü kitap haline getirdiğini, bu konuda akademik çalışmaların pek olmadığını, türbeler üzerinden giderek tezini hazırladığını, bu kitabın bir halk kültürü çalışması olduğunu dini bir kitap olmadığını ifade etti.
Anadolu'da yetişen çok büyük Türk kadınlarından bahseden Pınarbaşı, ülkemizin çeşitli bölgelerinde yaşamış olan Akkız, Bacım Sultan, Çiçek Temel , Fadıma Temel , Hatçe Sultan, Müslüman Temel , Rabia Bacı, Sitti Zeyneb, Şerife Nine, Şeyh Mümine, Şıh Zeliha, Toğgacı Kadın gibi kadınların kısa hayat hikayelerinden kesitler anlatarak söyleşisini tamamladı.Program çıkışında ''Anadolu'nun Ermiş Kadınları'' adlı kitabını imzalayan Gülenay Pınarbaşı, KO-MEK Kursiyerlerinden yoğun ilgi gördü.
Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği (TDED)'in hanımlar için düzenlediği "Perşembe Sohbeti"nin konuğu olan Gülenay Pınarbaşı, 26 Şubat 2015 Perşembe günü saat 13:30'da Ahmet Yesevi Toplantı Salonu’nda "Halk Bilimi ve Edebiyatı ile 8 Mart İlişkisi" konulu sohbet programını gerçekleştirdi.
Anadolu'ya Adını Veren Kadınlar kitabı için yazılmış bir değerlendirme
Halk kültürünün multi-disiplinel bir şekilde ele alınması gerektiğini söyledi
Yazar Gülenay Pınarbaşı Moderatör hafta sonu programına konuk oldu. Pınarbaşı, Anadolu'ya adını verenler adlı kitabını tanıttı.
Programın tekrarı için tıklayın:
Anadolu'nun Ermiş Kadınları ve Anadolu'ya adını veren kadınlar kitapları ile tanıdığımız araştırmacı Gülenay Pınarbaşı yarın Gündem Edebiyat'ta Divan Edebiayatında Ramazan ve Ramazanname'leri anlatıyor.
Okur Kitaplığı standında, Okurlarla buluştu kitaplarını imzaladı
Gülenay Pınarbaşı Anadolu'ya Adını Veren Kadınlar kitabı üzerine Gündem Kültür Sanat'a konuştu.
 3 
tweet