• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

Gülenay Pınarbaşı'nın Web Sitesi

Site Menüsü
takipet

bahsedenler

Anasayfa

öğrencilerinin katıldığı söyleşide yazar Gülenay Pınarbaşı, Anadolu’nun çeşitli yerlerinde yaşamış kadın ermişler hakkında bilgi vererek, eren, ermiş, evliya nedir, kadın ermişler, İslam’da ve Türk kültüründe yeri nedir gibi konularda bilgilendirmede bulundu. Soru cevap şeklindeki söyleşiden katılımcıların oldukça memnun kaldıkları kaydedildi. Söyleşi sonunda İzmit Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Sinem Gülenç, yazar Gülenay Pınarbaşı’ya günün anısına İzmit’in sembolü saat kulesi ve pişmaniye hediye etti.
Akşam gazetesinden Zeki Gümüş'ün değerlendirmesi
Akademisyen yazar "Anadoluya Adını Veren Kadınlar" ismi kitabı üzerine söyleşi gerçekleştirildi.
Gülenay Pınarbaşı, evlilik programlarını, Türk filmlerini,Yeşilçam'ı ve sihirli mermi kuramını anlattı...
Sancaktepe Belediyesine bağlı Mutlu Evler Merkezi tarafından “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” dolayısıyla düzenlenen etkinlik Samandıra Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.
Gülenay Pınarbaşı ve yazarlar Aile Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile istişarelerde bulundu
Akademi Nisa: Anadolu'da Kadın Olmak
ASM müdürü sayın Hasan Hüseyin Şahin Öğretim Görevlilerine takdirname sundu
Mekana adını veren efsanevi kadınlar bu kitapta
Halk edebiyatı uzmanı Gülenay Pınarbaşı ise Anadolu’nun Ermiş Kadınları araştırmasında rastladığı Hz Fatıma izlerinden bahsetti. Ermişlikte Hz.Fatıma sevgisinin önemli bir yer tuttuğunu, Anadolu’da bir çok ermiş kadının isminin yada lakabının Fatıma olduğunu ifade etti.
Yazarlar Okullarda" projesi devam ediyor. Bu kapsamda yazar Gülenay Pınarbaşı, Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Lisesi ve Ferit İnal Anadolu Lisesi öğrencileri ile buluştu
‘Yazarlar Okullarda’ projesi bu eğitim öğretim döneminde de öğrencilerle yazarları buluşturmaya devam ediyor. Yazar Gülenay Pınarbaşı, ikinci kitabı Anadolu'ya Adını Veren Kadınlar'ı Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Anadolu Lisesi ve Ferit İnal Anadolu Lisesi öğrencilerine anlatacak. Anadolu Efsaneleri içinde gençlere bir yolculuk yaptıracak. Yer: Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Tarih: 24 şubat çarşamba 2016 Saat: 10.00
 2 
tweet